Yasal Uyarı

ANADOLU ISUZU web sitesine hoşgeldiniz. ANADOLU ISUZU web sitesini ziyaret eden her kullanıcı Kullanım Şartları'nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır:

    Telif Hakları : www.isuzu.com.tr' nin tüm içeriği; logo, metin, grafik, resimler, fotoğraflar, şekiller, teknik çizimler, sesli klipler, animasyon, video ve müzik kayıtları, yazılımlar, program kodları; dış görünüm, dizayn, sistem ve teknik unsurlar; sitenin toplama, düzenleme ve montaj bazında içerik derlemelerinin tamamı; endüstriyel tasarımı bunlarla sınırlı olmamak ve bunlara bağlı her türlü haklar dahil olmak üzere yalnızca Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ANADOLU ISUZU)' ye ait olup, halen mevcut ve yürürlüğe girecek tüm T.C. mevzuatı, uluslararası telif hakkı ve marka yasaları ve uluslararası sözleşmeler ile koruma altındadır.

Yukarıda sayılan unsurların ANADOLU ISUZU' nun yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen, doğrudan veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde kullanımı, iktibası, kopya edilmesi, çoğaltılması, değişiklik yapılması, depolanması, başka bir bilgisayara yüklenmesi, postalanması, dağıtımı, nakli, tekrar yayınlanması, teşhiri, uyarlanması, işlenmesi, temsili, ticari amaçla elde bulundurulması, satılması veya yukarıda sayılan fiillerin teşvik edilmesi, yapılmasının kolaylaştırılması yasaktır.

Ancak, bu sitede duyurulan tüm haklar saklı kalmak koşuluyla kullanıcılar kendi kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçları için malzeme indirebilir, ANADOLU ISUZU tarafından siteden indirilmesine izin verilen Duvar Kağıdı (Wallpaper), Ekran Koruyucu (Screen Saver), Tanıtım Filmi ve Broşür'leri kendi kişisel kullanımları için yükleyebilirler.
Bu site veya herhangi bir parçasının kopyalanması, satılması veya ticari bir amaç için istismar edilmesi yasaktır.
Web Sitesi'nde yer alan her türlü içerik; opsiyon, donanım, fiyat, kredi oranı, yetkili satıcı bilgisi, resim, açıklama ve haber sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı, web sitesindeki bilgileri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihaî ve güvenilir enformasyonu, ANADOLU ISUZU Yetkili Satıcılar'ından veya ANADOLU ISUZU'dan temin etmekle yükümlü olduğunu kabul eder. Web Sitesi'nde yayınlanan bilgilerin doğruluğu ya da güncelliği konusunda hiçbir garanti ya da taahhüt verilmemektedir. Kullanıcı, bu bilgilere dayanarak yapabileceği işlemler bakımından ANADOLU ISUZU 'nun herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.

ANADOLU ISUZU Web Sitesi'nde, Yetkili Satıcıları ve Servisleri, araçların standart ve opsiyonel özellikleri ve Yetkili Satıcı Tavsiye Edilen Satış Fiyatları ile ilgili bilgiler son güncelleme tarihinde geçerli olan bilgilerdir. Araçlar ve Yetkili Satıcıları ile ilgili nihaî bilgi temini için ANADOLU ISUZU ve/veya ANADOLU ISUZU Yetkili Satıcıları ile temasa geçilmesini önemle rica ederiz. Bu çerçevede ANADOLU ISUZU, Web Sitesi'nde yer alan bilgilerin (aksi açık bir şekilde belirtilmedikçe) bir satış teklifi olmadığını ve ANADOLU ISUZU adına bir taahhüt teşkil etmediği beyan eder. ANADOLU ISUZU, önceden haber vermeksizin aracın tavsiye ettiği fiyat, tip ve spesifikasyonlarında değişiklik yapabilir.

ANADOLU ISUZU, kendi takdirinde olmak üzere sitenin içeriğini, Kullanıcı'lara sağlanan herhangi bir hizmeti dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Web Sitesi'nin hatasız olması için her türlü tedbir alınmış olmakla birlikte, sitede mevcut ya da oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.

Gizlilik İlkesi: ANADOLU ISUZU web sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait bazı bilgiler toplanıp kaydedilmektedir.Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitemizde izlediğiniz sayfalar ve sitemize gelmeden hemen önce ziyaret ettiğiniz sitenin bilgileri, internet servis sağlayıcınızın ismi bulunmaktadır. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek ve sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek, müşteri ilişkilerimizi geliştirebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Sitemizde ayrıca, Üyelik, İstek ve Öneri Formu, Broşür İstek Formu ve benzeri formlarla, kendinize ve ilgi alanlarınıza dair -isminiz, telefon numaralarınız, posta ve e-posta adresiniz gibi- bilgileri bizlere sağlamanıza fırsat tanıyacak bölümler mevcuttur. Bizimle herhangi bir kişisel bilginizi paylaşmayı seçtiğiniz takdirde, biz bu bilgileri kaydedebilir, müşteri ilişkilerimizi geliştirmek, pazar araştırması veya diğer pazarlama faaliyetleri için kullanabiliriz. Web sitesindeki formları doldurarak iletmiş olduğunuz bilgiler ANADOLU ISUZU tarafından, tanıtım ve pazarlama aktivitelerinde kullanılacak ve bu amaç dışında hiçbir şekilde başka parti ve kuruluşlara sağlanmayacaktır.

E-bülten ve SMS alma izni
: Sitemizde bu formları doldururken Isuzu Bülten aboneliği ve kampanyalardan SMS ile haberdar edilmek üzere için izniniz alınmaktadır. Bu izni verdiğiniz takdirde, belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize ya da cep telefonunuza ürünlerimiz, kampanyalarımız, yeniliklerimiz ve online etkinliklerimiz konusunda e-posta veya SMS ile bilgi gönderilebilir. Eğer e-posta veya SMS ile bilgilendirilmek istemiyorsanız, formları doldururken bu izni vermeyebilirsiniz.

Üyelik Formu'nun doldurulmuş olması, Kullanıcı'ya herhangi bir hak vermez ya da Kullanıcı'ya herhangi bir uygulama ile ilgili kazanılmış hak iddiasında bulunma imkanı vermez. Üyelik Formu'na eksik, yanlış ya da geçerli olmayan bilgiler girilmesi halinde, ANADOLU ISUZU ve/veya Yetkili Satıcılarının kendi takdirlerinde olmak üzere düzenleyebilecekleri pazarlama ve tanıtım programları sonucu sağlanabilecek imkanlar ile ilgili hak talebinde bulunulamaz.

Üyelik formunda kişisel bilgilerinizin yer aldığı bölümlere sadece şifre ile girişe olanak tanınmıştır. Söz konusu şifrenin gizli tutulması ve bu şifre vasıtasıyla ulaşılan güncelleme alanlarında, gerekli ayarlamaların yapılması Kullanıcı'nın sorumluluğundadır.
Anadolu Isuzu Web Sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini sistemlerinden silme hakkını saklı tutar.
Web Sitesi'nin virüs, trojan ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkânlar dâhilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihaî güvenliğin sağlanması için Kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede Kullanıcı, Web Sitesi'ne girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

Resmî makamlardan Kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu ya da resmî soruşturma talebi gelmesi ve/veya Kullanıcı'nın ANADOLU ISUZU sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, ANADOLU ISUZU , Kullanıcı'nın kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercîlere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

Kullanıcı'lar ile ANADOLU ISUZU arasında ortaya çıkabilecek ihtilâflarda, ANADOLU ISUZU elektronik kayıtları delil olarak kabul edilecektir. Bu tür ihtilâfların çözümünde İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacak ve ihtilâf Türkiye Cumhuriyeti Kanunlar'na göre çözülecektir.

ANADOLU ISUZU Web Sitesi, Kullanım Şartnamesi'nin herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm Kullanıcı'lar bakımından hüküm ifâde edecektir. Kullanıcı, ANADOLU ISUZU Web Sitesi'ne girmekle yukarıda belirtilen şartları kabul etmiştir.
 

Isuzu Hakkında
Isuzu Motors
Isuzu Motors Limited

Isuzu ismi Japonya'da ilk olarak 1934'te duyulmuştur. İsim, Japonya'nın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınlarındaki Isuzu Nehri'nden gelmektedir. Şirket bugün bilinen "Isuzu Motors Ltd" ünvanını ise 1949 yılında almıştır.

Şirket Felsefesi, müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmak, sektörün ihtiyaçlarına katkıda bulunacak yeni teknolojiler geliştirmektir.

Isuzu Motors Limited, dünyanın önde gelen ticari araç ve dizel motor üreticilerinden biridir. Her daim yeniliklerin önzüsü olan Isuzu, 1936 yılında Japonya'nın ilk dizel motorunu üretmiştir. Bugün ise çevre dostu dizel teknolojisi araştırmalarının öncüsü konumundadır. Isuzu ürünleri dünya çapında 130'dan fazla ülkede bulunmakta ve faaliyette bulunduğu 23 ülkede en azından bir ürün kategorisinde Pazar lideri konumundadır. Örneğin 2005 yılında Isuzu, Japonya 2-3 tonluk kamyonet pazarında %38,4 Pazar payına sahipti. Amerika'da ise üçüncü ve yedinci sınıf ithal LCF kamyonlarda Pazar liderliğini 19 yıl ardarda korumuştur.

Isuzu; Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Asya'nın birçok bölümünde dizel motor üretim tesislerine sahiptir. Isuzu'dan başka hiçbir dizel üreticisi dünya çapında bu denli geniş bir dizel motor üretim ve satış ağına sahip değildir.

Isuzu Motors Limited 70 yıldan uzun bir süredir öncelikli olarak dizel motorlarla ilgili çalışmalar yapmıştır. Tarihi boyunca Isuzu, Japonya'da dizel motor alanında teknolojik yeniliklere öncülük etmiştir.

Dizel motorları alanında iyi bir üne sahip olan Isuzu, 1936 yılında ürettiği Japonya'nın ilk hava soğutmalı oto dizel motorundan bu yana 19 milyona yakın dizel motor üretmiştir. Şirkete duyulan saygı sadece 70 yıllı aşan tarihçesinden değil aynı zamanda bunca yıl boyunca değişen toplumun ve pazarın ihtiyaçlarına akılcıl çözümler sunmasından kaynaklanmaktadır.

Sadece geçen sene 1,000,000 dizel motor üretemi yapan Isuzu, günümüzde üç Avrupalı üreticiyle birlikte, dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer almaktadır.

Yılda 1,000,000'dan fazla dizel motor üreten Isuzu, 1000cc'lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinalarının motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Isuzu Hakkında Önemli Bilgiler;

  • Isuzu Motors Dizel Motor Üretiminde Dünya Lideri. Yılda yaklaşık 1 milyon adet çeşitli ebatlarda dizel motoru üretiyor.
  • Dünya'nın en büyük kamyon üreticilerinden biri. 2003'te Dünya birincisi, 2004'te ise üçüncü.
  • Üç kıtada 10 motor üretim üssü var. Dizel motorlarda dünyanın en yaygın üretim ağlarından birine sahip.
  • Isuzu dizel motorları kullanılan modellerden bazıları : Opel Astra, Corsa, Combo, Meriva, Vectra ve Signum; Saab 9-5; GM Chervolet, GMC ve Hummer H1; Renault Vel Satis ve Espace.
  • Çevre dostu motor üretiminde iddialı, dizel motor teknolojisine büyük katkılarda bulunuyor (Üstün teknolojili Diesel hybrit motoru Japonya pazarına sunulmuş durumda)
  • 1959'da lanse edilen Elf (N serisi) kamyonları o gün bugündür Japonya'daki en yüksek pazar payına sahip ticari araç.
  • Isuzu'nun atası Ishikawajima Co. Japonya'da üretilen ilk binek arabaya imzasını attı. (1922)

 

Şirket Bilgileri
İsim Isuzu Motors Limited
Kuruluş Tarihi Nisan , 1937
Merkez Ofisi 6-26-1 Minami-oi, Shinagawa-ku, Tokyo 140-8722, Japan
Başkan Susumu Hosoi 
İş Sahası

Ağır, orta ve hafif kamyonlar, otobüsler, binek araç motorları, endüstriyel kullanım için dizel motorlar

Sermaye

40,6 milyar yen (Mart 2011)

Hissedar

(Satışlar)

870,6 milyar yen (Konsolide edilmemiş, Nisan 2010-Mart 2011)

Çalışan Sayısı

7.908 Konsolide edilmemiş, (Mart 2011)

 

Şirket Felsefesi

Şirket Prensibi

Dünya üzerindeki müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler ve hizmet sunarız, ve işimizde insan ihtiyaçlarına ve sosyal refaha katkıda bulunacak şekilde gelişmeler yaparız.Önceliğimiz en üst kalite olmak üzere, çabalarız, geliştiririz ve yaratırız.

 

Isuzu İsminin Orijini

"Isuzu ismi ilk olarak 1934'te marka olarak belirdi, Isuzu'nun o zamanki atası devlet standartlarına uyan araçların kitlesel olarak üretimini yapıyordu. İsim, Japonyanın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınındaki Isuzu Nehri'nden gelir. "Isuzu Motors Ltd" şekli 1949'da kabul edilmişti.

 

Özel Başarılar

Kamyon Üreticisi Olarak Isuzu Motors

İlk Isuzu kamyonunun fabrikadan çıkıp yollara düşmesinden bu yana neredeyse 80 yıl geçti. O günden bu güne Japonya'nın en büyük ve en çok satan kamyon üreticisi olarak Isuzu, otomotiv sanayiini 21. yüzyıla taşıyan uluslararası bir şirket haline geldi.

Japonya'nın İlk Oto Üreticisi

Tokyo Automobile Industries Co., Ltd.,'in kurulduğu 9 Nisan 1937 tarihini kendi resmi kuruluş tarihi olarak kabul eden Isuzu Motors Limited, bu yıl kuruluşunun 65. yıldönümünü kutluyor.

Isuzu'nun atası olan Tokyo Automobile Industries Co., Ltd., 1910'dan beri ikisi de motorlu araçlar üretimiyle uğraşmış olan Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co.,Ltd., ve Motor Vehicle Department of Tokyo Gas & Electric Industrial Co.Ltd.'in birleşmesinden meydana gelmişti. Bu sebeple Isuzu Motors Japonya'nın ilk oto üreticisidir.

Japonya'nın İlk Üreticilerinin Tarihi

1918 Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co.,Ltd., VE Wolseley Motor Ltd., (UK), Wolseley oto ve kamyonlarının üretimi ve satışı için bir anlaşma yaptılar.

1919 Tokyo Gas & Electric Industrial Co.Ltd., "Military Vehicle Supporting Act." altında TGE kamyonunu üretti.

1922 Japon yapımı ilk Wolseley A9 araba Ishikawajima tarafından üretildi.

1937 Ishikawajima ve Tokyo Gas & Electric'in birleşmeleriyle, Tokyo Automobile Industries Co., Ltd., kuruldu.

1938 TX40 kamyonu tamamlandı.

1939 DA40 dizel motoru geliştirildi.

1949 Şirket şu andaki ismi olan "Isuzu Motors Limited"i kabul etti.

Kamyon Pazarlarının Lideri ISUZU

2001 yılında, Isuzu araç ağırlığı 6.1 tondan başlayan orta ve ağır kamyon sınıfında 56.739 adetle dünyada en fazla aracı üreterek liderliğini sürdürmüştür.

Adetleri oluşturmak için dünya otomobil üreticileri birliklerinin yayımladığı istatistikler dikkate alınmıştır. Bu adetler her ülkenin kendi üretimini içermektedir.

Isuzu'nun orta ve ağır kamyon sınıfında dünya çapındaki popülerliğine ek olarak Isuzu N-Serisi araçları Japonya pazarında 40 yıldan uzun bir süredir iyi bir isme sahip olmuşlardır.

1999 yılında, Isuzu N-Serisi 2-3 ton taşıma kapasitesine sahip araçlar sınıfında inanılmaz bir başarı göstererek üstüste 30 yıldır Japonya'nın en çok satan aracı olmuştur. N-Serisi kamyonlar aynı zamanda tüm dünyada birçok pazarda mükemmel bir üne sahip olmuşlardır. Örneğin; her yıl Çin'de 30.000 adet araç üretilmektedir. Kuzey Amerika'da ise, N-Serisi 15 yıldır sınıfındaki ithal araçlar arasında birinciliğini korumaktadır.

2005 Kamyon Üretimi

Sıra ('05) İmalatçı (Ülke) Üretim
Hafif İş Kamyonu Ağır İş Kamyonu Tümü
1 Freightliner (U.S.A.) 45,824 77,288 123,112
2 Daimler Chrysler (Germany) 29,054 76,977 106,031
3 Isuzu (Japan) 80,264 15,714 95,978
4 Navistar (U.S.A.) 57,109 30,087 87,196
5 Mitsubishi Fuso (Japan) 65,755 13,77 79,525
6 Hino (Japan) 41,911 26,703 68,614
7 Renault (France) 17,502 36,999 54,501
8 Ford (U.S.A.) 49,791 0 49,791
9 Man (Germany) 0 46,475 46,475
10 GM (U.S.A.) 42,081 0 42,081
Kaynaklar: Her ülkenin Otomotiv Sanayicileri Derneği
Not: Yukarıdaki adetler her ülkenin kendi üretimidir.

Japonya'nın Diesel Öncüsü

Isuzu Motors Limited 65 yıldan uzun bir süredir şirketin başlıca uğraşlarını dizel motorları ile ilgili çalışmalara adamıştır. Tarihi boyunca, Isuzu Japonya'da dizel motor alanında teknolojik yeniliklere öncülük etmiştir.

1936'da ataları Japonya'da ilk hava soğutmalı oto dizel motorunu geliştirdikten sonra Isuzu dizel motor alanında çok iyi bir üne sahip oldu. Teknolojik buluşlarıyla, Isuzu yakıt ekonomisi ve düşük emisyon sağlayan dizel motor üretiminde önemli bir adım oldu. Sonuç olarak, Isuzu direkt-injection ve turbo intercooler'lı motorların üretiminde diğer firmalara üstünlük sağlamıştır.

Günümüzde Isuzu Dünya'nın en büyük dizel motor üreticileri sıralamasında Peugeot-Citroen Group ve VW ile birlikte yer almaktadır. Isuzu şu anda yaklaşık 60 tip dizel motor üretmektedir. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve Isuzu'nun ortağı General Motors, güveninden dolayı Isuzu'yu dünya çapında GM Grubu'nun dizel motor gelişim merkezi olarak konumlandırmıştır.

Isuzu dünya çapında, Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Asya'nın birçok bölümünde dizel motor tedarik ağını oluşturmuştur. Isuzu'dan başka hiçbir dizel üreticisi dünya çapında dizel motor üretim ve satış ağına sahip değildir.