Türkiye’nin lider ticari araç üreticilerinden Isuzu, yaşam ve ticaret döngüsünde farklı görevler üstlenen araçlarıyla toplumun her kesimine, ticaretin her noktasına dokunmaktadır. Bu yalın gerçekten hareket eden Isuzu, sosyal sorumluluk faaliyetlerini kurumsal kimliğinin önemli bir tamamlayıcısı olarak görmektedir.

Isuzu gerek bireylerin refah seviyesini yükseltmek gerekse toplum için sürdürülebilir ve kalıcı değer yaratmak amacıyla, sosyal sorumluluk faaliyetleri hayata geçirmekte, gerçekleştirdiği işbirlikleri aracılığıyla toplumsal gelişim faaliyetlerini kararlı bir şekilde desteklemektedir. Isuzu’da sistematik ve planlı bir yaklaşımla yürütülen sosyal sorumluluk faaliyetlerinin odağında gönüllülük yer almaktadır.

Isuzu, özel sektörde kurumsal gönüllülüğün yaygınlaştırılması, bunun sürdürülebilir ve sistematik olarak yürütülmesi amacıyla çalışan Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD)’nin bir üyesidir ve aktif çalışmalarda yer almaktadır.

Isuzu'nun Çalışanları Eğitim, Çevre ve Engellilik Konularındaki Projelere Gönüllü Katılmıştır.

2014 yılından bu yana Isuzu sosyal sorumluluk faaliyetleri, her yıl artan sayıda gönüllü çalışanın katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Sosyal Farkındalık Projeleri adı altında devam eden çalışmalar, özellikle eğitim, çevre ve engellilik konularına odaklanmıştır. Isuzu, bu kapsamda çalışanlarının gönüllü katılımıyla katkısını ortaya koymaktadır. Çevre Günü kapsamında; yaşadığımız çevreyi iyileştirme ve daha iyi bir çevre için, İş Güvenliği Haftası’nda ise “hedefimiz sıfır kaza” bakış açısını pekiştirmek ve güvenlik farkındalığını artırmak amacıyla yarışmalar düzenlenmiştir. Kullanılmayan kıyafetler, okunmayan kitaplar ve oynanmayan oyuncaklar, Isuzu Genel Müdürlük giriş katında bulunan renkli iyilik kutularına bırakılarak yeni sahiplerine ulaşmaları sağlanmaktadır. Çalışanlar, sadece tüketerek değil, üretmenin ve paylaşmanın da harika duygular olduğunun bilinciyle, iyilikleri kutularda biriktirmektedir. Bugüne kadar iyilik kutularında biriktirilen giysi ve oyuncaklar, Anadolu Vakfı’na gönderilmiştir.

Isuzu'nun İmza Attığı Sosyal Farkındalık Projelerinden Satırbaşları

  • Isuzu çalışanlarının emekleriyle atık ahşaplardan evsiz hayvanları kış şartlarından koruyacak kulübeler yapılmıştır.
  • Kızılay Kan Merkezi ile işbirliğinde gerçekleştirilen 18. Kan ve Kök Hücre Bağışı organizasyonu yapılmıştır.
  • Yeni nesiller doğadan ilham alsın, hayata yepyeni bir açıdan baksın diye çalışan gönüllülüğü haftasında Çekül ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen biyomimikri workshopu ile genç beyinlerle bir arada olarak inovasyonu doğanın sistemlerini model alarak başlatan biyomimikri disiplini çocuklarla birlikte deneyimlenmiştir.
  • ‘Geleceği Yakala Atölyesi’ ile çalışanların çocukları kendi robotlarını, mobil oyunlarını ve 3 boyutlu ürünleri tasarlamıştır.
  • Çevre farkındalığı için “Doğa İçin İz Bırak” etkinliğinde, el birliğiyle yeşil bir alan oluşturmak için ilk adım atılmıştır.
  • Çevre farkındalığı için çalışanların katılımı ile pedal çevirerek enerji üretme etkinliği gerçekleştirilmiştir. Enerji üretmenin zorluğunun anlatıldığı bu etkinlikte çevre amaç ve hedefleri arasında bulunan enerji tüketiminde tasarrufa farklı bir yolla dikkat çekilmiştir.

İzmir Depremi’nde gıda ihtiyaçları için yardım tırı İzmir’e gönderilerek depremzedelerin yanında yer alınmıştır.

Isuzu, İnci Vakfı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Gezici Kütüphane projesi'ne, tahsis ettiği araçla destek vermeye devam ederek kütüphaneye dönüştürdüğü aracı ile İzmir’in imkanları kısıtlı bölgelerindeki ilköğretim çağı öğrencilerini kitapla buluşturmaktadır.

Isuzu, pandemi döneminde üyesi olduğu toplumla ilişkileri kapsamında, sağlık çalışanlarından araçların son kullanıcılarına kadar geniş bir yelpazede değer paylaşımına ve geliştirme çalışmalarına odaklanmıştır. Covid 19 pandemi sürecinde sağlık çalışanlarını korumak ve virüsün hastane ortamında yayılımını azaltmak amacıyla entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri üreterek Türkiye’de bir çok ildeki hastanelere ve İl Sağlık Müdürlükleri’ne teslim etmiştir. Pandemi döneminde zorlu koşullarda çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etmek amacıyla kahve makinesi, kahve ve çikolatadan oluşan hediye paketlerini sağlık çalışanlarının yakınlarına teslim ederek destek olmuştur. Isuzu'dan ayrılsa da her zaman ailesinin bir parçası olarak gördüğü emeklilerinin yanında olduğunu hissettirmek için 221 emeklisine hijyen kiti gönderimi sağlamıştır.
Tarafıma Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Müşteri, Üye ve Ziyaretçi Kişisel Verilerinin Korunmasına ilişkin Aydınlatma Metni’nde (“Aydınlatma Metni”) detaylı olarak açıklandığı üzere kimlik, pazarlama, özlük ve iletişim bilgilerimin; Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. (ISUZU) tarafından oluşturulan genel veya kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamlar, yarışmalar, çekilişler, davet, açılış ve etkinliklere ilişkin bilgilendirme ve davetlerin ulaştırılabilmesi ile pazarlama faaliyetleri kapsamında güncel iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, sesli/görüntülü arama, diğer elektronik platformlarla gönderilecek mesaj veya yapılacak arama) bulunulabilmesi amaçlarıyla tarafıma ticari ileti gönderilmesine ve internet siteleri (www.isuzu.com.tr, www.anadoluisuzu.com.tr, d-max.com.tr) üzerinden her zaman ulaşabileceğim Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenmesine onay/izin veriyorum.