E-CALL Sistemine İlişkin Açıklama

Araç İçi Acil Çağrı Sistemi (“E-Call”) ile donatılmış olan yeni D-Max model araçlarımız yakın zamanda sizlerle buluşacaktır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, (“BTK”) 2018/DK-YED/27 Sayılı Kararı ile E-Call sisteminde kullanılan eSIM kartlarının ülkemizde mobil elektronik haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilmiş işletmecilerden temin edilmesi veya söz konusu işletmeciler tarafından kontrol edilebilecek şekilde programlanabilir olması zorunluluğu getirilmiştir.

İlgili yasal düzenlemeler nedeniyle, mevcut durumda ülkemizde D-Max araçlarda katma değerli E-Call teknoloji hizmetlerinin sağlanamadığını sizlere üzülerek duyurmaktayız. D-Max araçlarındaki E-Call sisteminin kullanımına ilişkin bir gelişme olması halinde internet sitemizden duyurulacaktır. Aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular kısmını inceleyerek konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Zorunluluk nedeniyle sunulamayan hizmetler karşısında göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

Hurda Teşviği

Hurda araç indiriminden yararlanabilmeniz için 16 yaş ve üzeri araç sahibi olmanız gerekmektedir. 2003 model yılı veya daha eski araçlar hurda teşviği kapsamında değerlendirilecektir.