Isuzu Motors Limited

Isuzu ismi Japonya'da ilk olarak 1937'te duyulmuştur. İsim, Japonya'nın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınlarındaki Isuzu Nehri'nden gelmektedir. Şirket bugün bilinen "Isuzu Motors Ltd" ünvanını ise 1949 yılında almıştır.

Isuzu Hakkında Önemli Bilgiler;
  • Isuzu Motors Dizel Motor Üretiminde Dünya Lideri. Yılda yaklaşık 1 milyon adet çeşitli ebatlarda dizel motoru üretiyor.
  • Dünya'nın en büyük kamyon üreticilerinden biri. 2003'te Dünya birincisi, 2004'te ise üçüncü.
  • Üç kıtada 10 motor üretim üssü var. Dizel motorlarda dünyanın en yaygın üretim ağlarından birine sahip.
  • Isuzu dizel motorları kullanılan modellerden bazıları : Opel Astra, Corsa, Combo, Meriva, Vectra, Insignia ve Signum; Saab 9-5; GM Chervolet, GMC ve Hummer H1; Renault Vel Satis ve Espace.
  • Çevre dostu motor üretiminde iddialı, dizel motor teknolojisine büyük katkılarda bulunuyor (Üstün teknolojili Diesel hybrit motoru Japonya pazarına sunulmuş durumda)
  • 1959'da lanse edilen Elf (N serisi) kamyonları o gün bugündür Japonya'daki en yüksek pazar payına sahip ticari araç.
  • Isuzu'nun atası Ishikawajima Co. Japonya'da üretilen ilk binek arabaya imzasını attı. (1922)
Isuzu, Japonya’nın ilk binek otomobil üreticisidir

Şirket Felsefesi, müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmak, sektörün ihtiyaçlarına katkıda bulunacak yeni teknolojiler geliştirmektir.

Japonya’nın ilk dizel motoru

Isuzu Motors Limited, dünyanın önde gelen ticari araç ve dizel motor üreticilerinden biridir. Her daim yeniliklerin önzüsü olan Isuzu, 1936 yılında Japonya'nın ilk dizel motorunu üretmiştir. Bugün ise çevre dostu dizel teknolojisi araştırmalarının öncüsü konumundadır. Isuzu ürünleri dünya çapında 130'dan fazla ülkede bulunmakta ve faaliyette bulunduğu 23 ülkede en azından bir ürün kategorisinde Pazar lideri konumundadır.

Isuzu; Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Asya'nın birçok bölümünde dizel motor üretim tesislerine sahiptir. Isuzu'dan başka hiçbir dizel üreticisi dünya çapında bu denli geniş bir dizel motor üretim ve satış ağına sahip değildir.

Isuzu Motors Limited 70 yıldan uzun bir süredir öncelikli olarak dizel motorlarla ilgili çalışmalar yapmıştır. Tarihi boyunca Isuzu, Japonya'da dizel motor alanında teknolojik yeniliklere öncülük etmiştir.

Dizel motorları alanında iyi bir üne sahip olan Isuzu, 1936 yılında ürettiği Japonya'nın ilk hava soğutmalı oto dizel motorundan bu yana 19 milyona yakın dizel motor üretmiştir. Şirkete duyulan saygı sadece 70 yıllı aşan tarihçesinden değil aynı zamanda bunca yıl boyunca değişen toplumun ve pazarın ihtiyaçlarına akılcıl çözümler sunmasından kaynaklanmaktadır.

1,000,000 dizel motor üretemi yapan Isuzu, günümüzde üç Avrupalı üreticiyle birlikte, dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer almaktadır.

Yılda 1,000,000'dan fazla dizel motor üreten Isuzu, 1000cc'lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinalarının motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

1916

Tokyo Ishikawajima
Engineering Kuruldu

1937

Isuzu kuruldu

Tokyo Automobile Industries Co., Ltd.,'in kurulduğu 9 Nisan 1937 tarihini kendi resmi kuruluş tarihi olarak kabul eden Isuzu Motors Limited, bu yıl kuruluşunun 77. yıldönümünü kutluyor.
Elf N Serisi

1959’da lanse
edildi

Tokyo Automobile Industries Co., Ltd.,'in kurulduğu 9 Nisan 1937 tarihini kendi resmi kuruluş tarihi olarak kabul eden Isuzu Motors Limited, bu yıl kuruluşunun 77. yıldönümünü kutluyor.
2002

Isuzu Pick-up’lar artık
D-MAX

Başkan

Susumi Hosoi

Merkez Ofis

Tokyo Japonya

7908

Çalışan

1 Milyon

Yıllık motor
üretimi

Isuzu şu anda yaklaşık 60 tip dizel motor üretmektedir. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve Isuzu'nun ortağı General Motors, güveninden dolayı Isuzu'yu dünya çapında GM Grubu'nun dizel motor gelişim merkezi olarak konumlandırmıştır.